Flagg Moor Pool League
your friendly league
Photos
Presentation Night 2015-16, 22nd March, 2016
League Secretary - Craig Teeboon
Captians KO Winner - Dave Bagshaw
Team Doubles Runners-Up - Henry Grindon & Glyn Tilson
Team Doubles Winners - Ben Stones & Phil Holmes
Team Singles Runner-Up - Paul 'Trigger' Harrison
Team Singles Winner - Paul Jacklin
Juniors KO Winner - Ben Bagshaw
Seniors KO Winner - Rob Flower
Open Singles Winner - Bob Akers
2nd Division Super 16's Runner-Up - Lloyd Melland
2nd Division Super 16's Winner - Martin Chetwood
1st Division Super 16's Runner-Up - Dave Bagshaw
1st Division Super 16's Winner - Alex Lee
2nd Division Most Doubles Wins - Dan Hudson & Paul Jacklin
2nd Division Most Singles Wins Runner-Up - Paul Jacklin
2nd Division Most Singles Wins - Joe Whalley
1st Division Most Singles Wins Runner-Up - Chris Holmes
1st Division Most Singles Wins - Glyn Tilson
Team Knockout Consolation Cup Runners-Up - Quiet Woman
Team Knockout Consolation Cup Winners - Bulls Head
Team Knockout Runners-Up - Anglers Rest Wanderers
Team Knockout Winners - Anglers Rest
Last But Not Least - Hartington Legion 'B'
2nd Division Runners-Up - New Inn
2nd Division Winners - Sterndale Moor 'A'
1st Division Runners-Up - Anglers Rest Wanderers
1st Division Champions - Anglers Rest
Services to the League - Mick Boam
League Secretary - Craig Teeboon
Captians KO Winner - Dave Bagshaw
Team Doubles Runners-Up - Henry Grindon & Glyn Tilson
Team Doubles Winners - Ben Stones & Phil Holmes
Team Singles Runner-Up - Paul 'Trigger' Harrison
Team Singles Winner - Paul Jacklin
Juniors KO Winner - Ben Bagshaw
Seniors KO Winner - Rob Flower
Open Singles Winner - Bob Akers
2nd Division Super 16's Runner-Up - Lloyd Melland
2nd Division Super 16's Winner - Martin Chetwood
1st Division Super 16's Runner-Up - Dave Bagshaw
1st Division Super 16's Winner - Alex Lee
2nd Division Most Doubles Wins - Dan Hudson & Paul Jacklin
2nd Division Most Singles Wins Runner-Up - Paul Jacklin
2nd Division Most Singles Wins - Joe Whalley
1st Division Most Singles Wins Runner-Up - Chris Holmes
1st Division Most Singles Wins - Glyn Tilson
Team Knockout Consolation Cup Runners-Up - Quiet Woman
Team Knockout Consolation Cup Winners - Bulls Head
Team Knockout Runners-Up - Anglers Rest Wanderers
Team Knockout Winners - Anglers Rest
Last But Not Least - Hartington Legion 'B'
2nd Division Runners-Up - New Inn
2nd Division Winners - Sterndale Moor 'A'
1st Division Runners-Up - Anglers Rest Wanderers
1st Division Champions - Anglers Rest
Services to the League - Mick Boam